En nefis tarifler, en güzel yemek tarifleri burada.

Benzer Tarifler

Özellikle yaz aylarında, kızartmalardan kaçının… - En Nefis Yemek Tarifleri

Özellikle yaz aylarında, kızartmalardan kaçının…

Özellikle yaz aylarında, kızartmalardan kaçının…

Özellikle yaz aylarında, kızartmalardan kaçının…

Sıcak yaz ayları yaşantımızı değiştirmesiyle birlikte sağlığımızı da oldukça olumsuz şekilde etkiliyor diyebiliriz. Eğer yaz aylarına dikkat etmez ve bize zararlı gelebilecek olan birçok yiyeceği tüketirsek sağlığımız üzerinde birçok olumsuz etkide bulunabiliriz.

:: Kızartmalara kesinlikle dikkat etmeliyiz!

Yaz sofralarının vazgeçilmezi olarak karşımıza çıkmayı başaran kızartmalar, aslında özellikle yaz aylarında sağlığımız üzerinde birçok olumsuz etki yaratabiliyor. Yüksek ısıda pişirilen kızartmalar, kızartma yağlarında fazla miktarda trans yağ oluşumuna sebep oluyor. Hele dikkat edilmez de bilgisizlik ya da tasarruf amacıyla kızartmalık yağlar tekrar tekrar kullanılacak olursa içindeki trans yağ miktarı daha da artıyor.

:: Trans yağ neden zararlıdır?

Cips, bisküvi, tatlı veya tuzlu hamur işleri ve böreklerde karşımıza çıkan trans yağlar, gereğinden fazla tüketildiği sürece sağlık yaşantımız üzerinde birçok olumsuz etki yaratabilmektedir. Trans yağlar kötü kolesterolü yükselttiği iyi kolesterolü azalttığı ve kötü kolesterol LDL’nin en zararlı formülü olan okside-LDL miktarını çoğalttığı için damarlarınızın en önemli düşmanlarıdır.

Bu tarif 852 kere okundu. Türkiye mozaiğinde farklı tatlar ennefis.com'da.

Yemek Tarifi Etiketleri

Etiketler