En nefis tarifler, en güzel yemek tarifleri burada.

Benzer Tarifler

Mevsim geçişlerinde hastalıklardan korunun! - En Nefis Yemek Tarifleri

Mevsim geçişlerinde hastalıklardan korunun!

Mevsim geçişlerinde hastalıklardan korunun!

Mevsim geçişlerinde hastalıklardan korunun!

Mevsim geçişlerinin yaşandığı bu dönemlerde bağışıklık sistemindeki yeterliksizlikten kaynaklanan birçok hastalıkta ön plana çıkıyor. Mevsim geçişlerinin olduğu bu dönemlerde özellikle bağışıklık sistemini desteklemek için çeşitli baharatlı yeşil çaylar önerilirken, havaların soğumaya başlaması, okulların açılması ve toplu taşıma araçları gibi kapalı mekanlarda geçirilen zamanın uzaması gibi durumların gribal enfeksiyonların görülme sıklığını artıracağına da değiniliyor.

Bu dönemlerde bağışıklık sistemini desteklemek için çeşitli baharatlarla zenginleştirilen yeşil çaylar önerilirken,  ve karabiber gibi baharatlar antimikrobiyal etkisi ve canlandırıcı desteği ile zinde kalmanıza oldukça önemli bir etkide bulunuyor. Ağız ve boğaz enfeksiyonu için karanfil alaşımlı yeşil çaylar önerilirken, karanfilin ağız ve boğaz mukozası iltihaplarında, bakteri, mikromantar veya virüslerin yol açtığı ağız ve boğaz enfeksiyonlarında antiseptik ve ağrı hissini hafifletici etki gösterdiği belirtiliyor.

Zencefil ile yeşil çayın alaşımında iltihabın giderilmesi de ön görülürken, kakulenin ise soğuk algınlığı, bronşit, öksürük, yüksek ateş şikayetlerinin hafifletilmesinde yararlı olduğu bildiriliyor.

Bu tarif 1140 kere okundu. Türkiye mozaiğinde farklı tatlar ennefis.com'da.

Yemek Tarifi Etiketleri

Etiketler