En nefis tarifler, en güzel yemek tarifleri burada.

Benzer Tarifler

Kış aylarında nasıl beslenilmeli? - En Nefis Yemek Tarifleri

Kış aylarında nasıl beslenilmeli?

Kış aylarında nasıl beslenilmeli?

Kış aylarında nasıl beslenilmeli?

Hastalıkların ve sağlık problemlerinin arttığı kış aylarında kesinlikle tükettiğimiz besinlere dikkat etmemiz gerekirken, daha çok meyve ve sebze ağırlıklı tüketim gerçekleştirmemiz önerilmektedir. Besin grupları C vitamini bol olan birçok rahatsızlığa iyi gelirken, hastalık riskini en aza indirgeyen vitamin olarakta bilinmektedir.
Bağışıklık siteminizin güçlenmesine katkıda bulunacak olan bu vitamini içeren meyve sebzeleri kesinlikle yazımızın devamında okumanızı öneriyor.

Limon: Bağırsaklardaki ve idrar yollarında ki mikropları öldürmenin en kolay yolu limon yemektir. Limon suyu ile gargara yapıldığında ağız, boğaz ve bademcik iltihaplarını giderir. Ayrıca limonun bir çok faydası da bulunmaktadır: iştah keser, kansızlığı önler, gıda zehirlenmesini önler, dişleri beyazlatır ve diş etlerini, kuvvetlendirir, idrar söktürür, mide ağrılarını dindirir, baş ağrılarını ve vücut ağrılarını keser, böbrek ve mesane kum ve taşlarının düşürülmesine yardımcı olur, yüzdeki sivilceleri geçirir.

Portakal: Portakal, kış aylarında yetişen ve kesinlikle günlük 1 adet tüketmeniz gereken bir meyvedir. Karaciğerlerinizin düzgün çalışmasını sağlamaktadır. Bağışıklık sisteminizin güçlenmesinde oldukça katkısı olduğu gibi, vücut enerjisini de orantılı bir seviye de tutar.

Pekmez:
Kış aylarında kahvaltılarınızda bir çorba kaşığı içmenizi öneririz. İştah açar ve kansızlığı oldukça iyi gelir. Ayrıca pekmezin diğer faydaları: mideyi, bağırsakları, böbrekleri kuvvetlendirir. Damar sertliğine iyi gelir, kan dolaşımını rahatlatır, enerji verir, hamilelikte ve bebek gelişiminde çok faydalıdır.

Bu tarif 983 kere okundu. Türkiye mozaiğinde farklı tatlar ennefis.com'da.

Yemek Tarifi Etiketleri

Etiketler