En nefis tarifler, en güzel yemek tarifleri burada.

Benzer Tarifler

Gece yeme sendromu nedir? - En Nefis Yemek Tarifleri

Gece yeme sendromu nedir?

Gece yeme sendromu nedir?

Gece yeme sendromu nedir?

Birçok insanda görülen gece yeme alışkanlığı, sanıldığı kadar masum bir kaçamak değildir. Her gece alışkanlık haline gelmiş olan ve bir türlü durdurulamayan gece yemeleri aslında bir hastalık belirtisidir.

Özellikle depresyon ve strese maruz kalmış kişilerde yada obezite hastalarında görülür. Fizyolojik yada psikolojik nedenler ile ortaya çıkan gece yeme sendromu düzensiz olarak yeme bozukluğudur. Yeme bozukluğu olan kişiler genellikle; hızlı yemeklerler ve yediklerinden bir zevk almazlar. Sabah uyandıklarında açlık hissi olmaz ve akşam üstü ardı ardına yeme ihtiyacı duyarlar. Yemek yerken suçluluk hissi duyarlar. Uyku bozukluğu yaşarlar ve özellikle gece geç saatlerde tatlı yeme ihtiyacı duyarlar. Gece yeme sendromu yaklaşık olarak 2 ay sürer.

Gece yeme sendromu psikolojik bir hastalıktır. Kişi gündüz saatlerinde gayet pozitif ve neşeliyken birden bire ruhsal değim içine girebilir. Bu hastalık bir psikiyatri yardımı ile çözülebilirken, dengeli beslenme ile de takviye yapılmalıdır. Öncellikli olarak evde bulunan abur cubur tarzı zararlı besinlerin bulundurulmaması gerekiyor. Daha sonra yatmadan önce ılık bir duş ve sakinleştirici özelliği olan yeşil çaylar tüketilmelidir. Son olarak da kişinin uyku saati şaşmamalı ve uykusu geldiği zaman uyumalıdır.

Bu tarif 1008 kere okundu. Türkiye mozaiğinde farklı tatlar ennefis.com'da.

Yemek Tarifi Etiketleri

Etiketler