En nefis tarifler, en güzel yemek tarifleri burada.

Benzer Tarifler

Felcin tedavisi, armut! - En Nefis Yemek Tarifleri

Felcin tedavisi, armut!

Felcin tedavisi, armut!

Felcin tedavisi, armut!

Günümüzde sıkça görülen hastalıklardan birisi olarak karşımıza çıkan felç hastalığını önlemek için Hollandalı uzmanlar tarafından elma, armut, muz ve karnabahar gibi beyaz etli meyve ve sebzelerin tüketilmesi önerildi. Bu meyvelerin %52 oranında felç hastalığını azalttığı bildirilirken, bu sonuca yaklaşık olarak 20 bin kişinin beslenme alışkanlıkları ve sağlık durumlarını 10 yıl boyunca inceleyerek saptandı.

Sebze tüketimin sadece 25 gramlık artışıyla birlikte felç riski %9 oranında aşağıya çekilebilecekken, uzmanlar özellikle elma ve armudun sıklıkla tüketilmesini önerdi. Elma ve armudun yüksek miktarda lif ihtiva ettiğinin bilindiği araştırma sonucunda bildirilirken, ancak beyaz etli meyve ve sebzelerin içeriğindeki önemli besleyici maddeleri ortaya çıkarmak için daha fazla araştırma yapılması gerektiğini kaydetti.

Araştırmacılar, sağlıklı ve dengeli beslenmenin, doymuş yağ ve tuz kullanımını azaltmanın, düzenli sporun ve tansiyonu kontrol atında tutmanın felç riskini azaltmada etkili faktörler olduğunu vurguladı.

Bu tarif 1191 kere okundu. Türkiye mozaiğinde farklı tatlar ennefis.com'da.

Yemek Tarifi Etiketleri

Etiketler