En nefis tarifler, en güzel yemek tarifleri burada.

Benzer Tarifler

Diyet içecekler açlık hissi uyandırıyor! - En Nefis Yemek Tarifleri

Diyet içecekler açlık hissi uyandırıyor!

Diyet içecekler açlık hissi uyandırıyor!

Diyet içecekler açlık hissi uyandırıyor!

Diyette olanların veya kilo vermek isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği diyet içecekler açlık hissini daha fazla uyandırırken, daha sık bir şekilde acıkmamızı sağlıyor. Kalorisi düşük olduğu için daha cazip gelen diyet ürünler, açlık hissini bastırmada yeterli olamıyor. Uzmanların uzun süren araştırmalarından sonra çıkan sonuçlar oldukça şaşırtıcı. 500 kişi üzerinde yapılan araştırma da, düşük kalorili ürünlerin az miktarda tüketilmesi bile bel bölgesinde 5 kat daha fazla kalınlaşmasına neden olduğu görüldü.

Yurt dışından gelen araştırma sonuçlarına göre, su ihtiyacını diyet ürünlerinden karşılayan kişilerde doyumsuzluk hissi olduğunu ve düşük kalorili içeceklerin içerisinde bulunan yapay tatlandırıcıların beyinde iştah ile ilgili bölüme zarar verdiğine dikkat çekiliyor. Uzmanlar tam şekerli içeceklerin, düşük kalorili içeceklere göre daha tehlikeli olduğunu da belirtiyor.

Texas Üniversitesi Profesörü Helen Hazuda, televizyonda gösterilen sağlıksız abur cubur türü yiyeceklerin 6 ile 13 yaş arasında ki çocukların beslenme şeklini olumsuz yönde etkilediğini araştırmalar ile kanıtlıyor. Yapılan araştırma da yüksek oranda yağ ve karbonhidrat içeren yiyeceklerin çocuklara gösterilmesi bu yiyeceklere olan ilgilerini arttırdığını gösteriyor. Aşırı derece de televizyon izleyen çocukların bu tür yiyecek reklamlarından daha çok etkilendiği görülüyor.

Bu tarif 900 kere okundu. Türkiye mozaiğinde farklı tatlar ennefis.com'da.

Yemek Tarifi Etiketleri

Etiketler