En nefis tarifler, en güzel yemek tarifleri burada.

Benzer Tarifler

Cildinizi gençleştirmenin yolu - En Nefis Yemek Tarifleri

Cildinizi gençleştirmenin yolu

Cildinizi gençleştirmenin yolu

Cildinizi gençleştirmenin yolu

Genellikle bayanlar güzel görülmeye oldukça önem verirken, erkeklerde çok daha genç görünerek partnerini mutlu etmek istemektedir. Aslında bu istekler oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilebilecekken, beslenme alışkanlığınızı değiştirmeniz kimi zamanlarda bu sorunların üstesinden gelmeyi ve cildinizin gereğinden daha genç olmasını sağlayabilecektir.

- Elma: En yararlı meyvelerden birisi olan elma, hastalıklara karşı direnç sisteminizi güçlendirir. Ayrıca kolesterolünüzü düşürürken, safra taşı oluşumunu engeller ve yüksek tansiyona iyi gelir.

- Kivi: Kalsiyum, potasyum, demir, mineraller ve vitaminler bakımından oldukça zengindir. Ayrıca kivinin içerisinde bol miktarda su ve C vitamini de bulunmaktadır.

- Domates: Domates bol miktarda C, E, B vitaminleri, karoten ve kalsiyum ve demir gibi 15 çeşit mineral içerir. B vitaminleri yağ metabolizmasının hızlandırılmasına katkıda bulunur. Domatesteki C vitamini karpuzda bulunan C vitamininden 10 kat daha fazladır. Orta boy bir domates bir yetişkinin günlük C vitamini ihtiyacını karşılar.

- Üzüm: Üzümde bol miktarda glikoz, protein, kalsiyum, potasyom, demir, karoten, niakin ve B1, B2 ve C vitamini bulunur. Üzüm yorgunluk ve sinir zayıflığı bulunan kişiler için oldukça faydalıdır.

- Yaban Mersini:Yaban mersini oldukça zengin bir antioksidan kaynağıdır. Bu sayede vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olur. İçerdiği antioksidan özelliğin yanı sıra yaban mersini C vitamini, mineraller ve asit bakımınsan da oldukça zengindir.

- Muz: Birçok kişi aşırı tatlı olması nedeni ile muzun fazla kalori içerdiğini düşünmektedir. Bu tamamen yanlış bir düşüncedir. Muzun içerdiği kalori bir kaç pirincin içerdiği kaloriden daha azdır. Ayrıca muz kabızlık sorununun önüne geçmenizde size yardımcı olur.

Bu tarif 755 kere okundu. Türkiye mozaiğinde farklı tatlar ennefis.com'da.

Yemek Tarifi Etiketleri

Etiketler