En nefis tarifler, en güzel yemek tarifleri burada.

Benzer Tarifler

Bu içecekler kilo yapıyor! - En Nefis Yemek Tarifleri

Bu içecekler kilo yapıyor!

Bu içecekler kilo yapıyor!

Bu içecekler kilo yapıyor!

Dilara Koçak birçoğumuzun tanıdığı uzman diyetisyenlerden biridir. Kiloları ile başı dertte olanlara birkaç öneride bulunan Dilara Koçak, kalorili besin ve içeceklerden uzak durulmasını dile getirdi. Özellikle içecekler konusunda dikkat çeken Koçak, şekerli çayların, aromalı kahvelerin ve meyve suların tüketilmesinin çok tehlikeli olduğunun altını çizdi.

 

Meyve suyu içmek yerine meyve yiyin!

Uzman diyetisyen hareket olanağı kısıtlı olan veya masa başı çalışanları için meyve suyu içmek yerine meyvenin kendisini yemeyi öneriyor. Koçak, “Limonata, kremalı kahve ve meyve suyu göründüğünden çok tehlikeli. Bu içecekler az hareketli kişilerde yağa dönüşmektedir” dedi. Sıvıların tokluk sağlamaması, mideyi doldurmaması ve açlığı yatıştırmamasından dolayı kalori alımında büyük bir tehlike olarak görülüyor.

Mısır şurubu ve tatlandırıcılarında kullanılması son derece tehlikeli. Bu tür karbonhidratları içmek yerine yenmesi gerektiğinin altını çizen Koçak, sağlık açısından böylesinin daha yararlı olduğunu söyledi.

Obezite Olmayın!

Aşırı derecede şekerli içeceklerin tüketilmesi obezite hastalığına zemin hazırlamaktadır. Koçak, obeziteye yol açacak olan şekerli tüm içeceklerden uzak durulmasını öneriyor. Alkolünde kalori miktarının yüksek olduğunu unutmayın.

Bu tarif 840 kere okundu. Türkiye mozaiğinde farklı tatlar ennefis.com'da.

Yemek Tarifi Etiketleri

Etiketler