En nefis tarifler, en güzel yemek tarifleri burada.

Benzer Tarifler

Başarılı olmak isteyen öğrenci, sabah kahvaltı yapmalı! - En Nefis Yemek Tarifleri

Başarılı olmak isteyen öğrenci, sabah kahvaltı yapmalı!

Başarılı olmak isteyen öğrenci, sabah kahvaltı yapmalı!

Başarılı olmak isteyen öğrenci, sabah kahvaltı yapmalı!

Marmara Üniversitesi (MÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Funda Elmacıoğlu, gerçekleştirdiği açıklama ile birlikte okulda başarının sırrını kahvaltı olarak açıkladı. Kahvaltı yapmayan çocuklarda derste konsantrasyon oranının azaldığı ve öğrendiklerini belirli bir süre sonra unuttuklarını bildiren Elmacıoğlu, günün ilk öğünü olan kahvaltının beyine enerji sağlayarak öğrenmeyi olumlu yönde etkilediğini belirtti.

Sabah geç kalkma yüzünden okula yetişememe kaygısı, yemek yeme isteği duymama, ekonomik yetersizliğin kahvaltıyı önemsiz kıldığını belirten uzmanlar, akşam yemeği ile kahvaltı arasında 11 – 12 saatlik bir aralık bulunduğunu ve bu nedenle özellikle okula gidenlerin bu besini atlamamaları gerektiğini belirtti.

Açıklamalarına devam eden Elmacıoğlu, “Açlık durumunda beyine enerji sağlayan kan şekeri en alt düzeye inmiştir. Deney hayvanları ve insanlar üzerinde yapılan çalışmalardan sağlanan veriler, kan şekerinin yeterli düzeyde olmasının özellikle okul çağı çocuklarında öğrenme ve anımsamayı içine alan birçok beyin ve davranış işlevlerini düzenlediğini gösterir” dedi.

Bu tarif 1409 kere okundu. Türkiye mozaiğinde farklı tatlar ennefis.com'da.

Yemek Tarifi Etiketleri

Etiketler