En nefis tarifler, en güzel yemek tarifleri burada.

Benzer Tarifler

Altın çilek hakkında, bilinmeyen doğrular! - En Nefis Yemek Tarifleri

Altın çilek hakkında, bilinmeyen doğrular!

Altın çilek hakkında, bilinmeyen doğrular!

Altın çilek hakkında, bilinmeyen doğrular!

Bu senenin en gözde zayıflama bitkilerinden biri olan Altın Çilek, sanıldığı kadar masum bir bitki olmadığı ortaya çıktı. Mucizevi bir bitki olarak bilinen Altın Çilek, aslında insanları yanıltan ve tam bir araştırmadan gerilmeden insanlara sunulmuş bir bitki olduğunu söyleyen uzmanlar, AltınÇileğin faydalarının yanı sıra zararlarınında büyük olduğunu söylüyor.

Kökeninin Afrika ve Asya olduğu bilinen bitkinin, Türkiye’ de yetişmesi ile birlikte asıl çileğin yanı sıra zehirli ve altın çilekle hiç bir ilgisi olmayan bitkiler yetiştiriliyor. Bunların dışında yetişme yakın türü bulunan Physalis bitkisi, Yer Kirazı, Kaz Üzümü ve Pelerinli Bektaşi Üzümü olarakta biliniyor. Altın çilek bir diğer adı ile yer kirazı, bezelye büyüklüğünde, turuncu renkli ve mayhoş bir tada sahip bir bitkidir. Genellikle reçel ve marmelat olarak kullanılan altın çilek meyve salatalarında oldukça sık kullanılır. Kalsiyum ve mineral bakımında oldukça zengin olan bitki, verem astım ve idrar yolu enfeksiyonlarına iyi geliyor. Lif bakımındanda oldukça zengin olan altın çilek kan dolaşımını düzenleyerek kalp ve damar hastalıklarına da iyi geliyor.

Altın çilekle aynı lif miktarına sahip olan kurutulmuş incir, kara üzüm, erik, kayısı ve kivi gibi meyvelerde tüketilebilir. Piyasa değerinin oldukça üzerinde bir fiyatla satılan altın çileğin mucizevi etleri ile aynı görevi gören ve daha ucuza elde edebileceğiniz bu besinleri tüketebilirsiniz. Metabolizmanızın daha hızlı çalışmasına neden olacak bu besinler sizin daha salıklı kilo ermenize yardımcı olacaktır.  Şunu da unutmamak gerekir ki, mucizevi etkisi olduğu idda edilen besinlerle bir ayda 5 ile 10 kilo vermek sanıldığı kadar sağlıklı olmayabilir.

Bu tarif 765 kere okundu. Türkiye mozaiğinde farklı tatlar ennefis.com'da.

Yemek Tarifi Etiketleri

Etiketler